5 latek co powinien umiećCo 5 latek powinien umiećCo potrafi 5 latekCo powinien umieć 5 latekCo powinien umieć pięciolatekCo powinno umieć 5 letnie dziecko

Do ilu powinien liczyć 5 latek?

Obawy każdego rodzica, czy są słuszne? Wielu rodziców obserwujących rozwój swojego dziecka, już od jego najmłodszego wieku ma pełno obaw i wątpliwości. Czy aby na pewno moje dziecko rozwija się prawidłowo? Czy uczę go wszystkiego, co powinien wiedzieć? Co powinien umieć 5 latek? Jeśli moje dziecko nie umie jeszcze łączyć liter, to znaczy, że będzie […]

Do ilu powinien liczyć 5 latek?
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

Obawy każdego rodzica, czy są słuszne?
Wielu rodziców obserwujących rozwój swojego dziecka, już od jego najmłodszego wieku ma pełno obaw i wątpliwości. Czy aby na pewno moje dziecko rozwija się prawidłowo? Czy uczę go wszystkiego, co powinien wiedzieć? Co powinien umieć 5 latek? Jeśli moje dziecko nie umie jeszcze łączyć liter, to znaczy, że będzie miało problemy w szkole?

Rodzice otoczeni są mnóstwem sygnałów z otoczenia. A to że dziecko powinno rozwijać się szybciej, wolniej, w zgodzie z naturą, w mieście, ale i na wsi, wśród ludzi, ale najbliżej rodziców… Ciężko się w tym nie pogubić. Wielu rodziców boi się, że niewystarczająco dba o rozwój swojego dziecka, a nikt przecież nie chce dla swojej pociechy źle i każdy liczy na to, że będzie ona dobrze wykształcona i szczęśliwa. Wierzymy czasem, że opracowana w szkole podstawa programowa jest jedynym wyznacznikiem tego, co dziecko powinno umieć w danym wieku.

Spokojnie, drodzy rodzice. Obserwujcie uważnie swoje dziecko, nauczcie je zadawać pytania i odpowiadajcie na każde, jakie zada. Zaciekawcie je światem i tym, co je otacza. Dajcie mu dużo miłości, czasu i zainteresowania, a z pewnością zaowocuje to wspaniałymi efektami.

Ciekawe wpisy o zdrowiu i medycynie:

recommended